Solná jeskyně

S touhou pomoci zlepšit zdravotní stav našich dětí, jsme se rozhodli vybudovat vlhkou inhalační a léčivou solnou jeskyni. Přes veškerou vyspělost medicíny se člověk vrací k ryzím a přirozeným terapeutickým zdrojům. Solná jeskyně je unikátní léčebný prostor, který příznivě působí na široké spektrum zdravotních problémů. Na Karvinsku a Ostravsku je procento nemocných dětí díky znečištěnému prostředí o 30% větší, než je průměr v celé ČR. Počty nemocných dětí i dospělých, postižených alergiemi,astmatem a bronchitidou neustále rostou.

Přípravě výstavby solného prostoru jsme věnovali sedm let a během této doby jsme sbírali všechny informace o léčivých účincích různých druhů solí, léčebných pobytech v přírodních podzemních prostorách (speleoterapie), léčebných pobytech na horách a u moře.Těchto sedm let příprav nám dalo náskok ve zkušenostech, jak jeskyni správně postavit a hlavně provozovat,aby byly léčebné účinky citelné a dlouhodobé.

Asi se ptáte v čem se naše solná jeskyně liší od ostatních a proč je vyjímečná.­ Vytvořili jsme jeskyni dokonalejší, jinou, než jsou všechny ostatní. Jako první a jediní jsme pomocí dvou zemních registrů a úpravou elektromagnetického pole nasimulovali skoro totožný prostor se skutečnou přírodní jeskyní. Pomocí japonské technologie obohacování vzduchu o lehké záporné ionty, které jsou hlavním léčivým faktorem pobytu na horách, jsme docílili podobné čistoty a kvality vzduchu jako ve vysokohorském prostředí.

Během inhalační procedury v solné jeskyni ze soli z Mrtvého moře, se speciálním unikátním klimatem v podobě uměle upraveného vzduchu o tělu prospěšné minerály,geoaerosoly a vlhkost, posilujete obranyschopnost a správnou činnost lidského organismu, jako při pobytech u moře.

Naše solná jeskyně

Solná jeskyně je koncipována nejen pro terapii dětí v našem solišti, které je vybaveno kbelíčky, lopatkami, formičkami a dalšími hračkami a děti zde mohou  poslouchat pohádky nebo písničky v reprodukované podobě, ale také má meditativní charakter, oproštěný od rušivých vlivů okolí, kde dospělí mohou meditovat a relaxovat na relaxačních polohovacích lehátkách s tóny relaxační hudby. Dále je zde jezírko s vodou z Mrtvého moře, které udržuje v jeskyni vysokou relativní vlhkost (70%).

Vzduch v solné jeskyni je prosycen mikročásticemi soli, které po vdechnutí napomáhají  prevenci, regeneraci a především léčbě dýchacích cest, astmatu, bronchitidy, respiračních alergií. Zároveň má podstatný vliv na srdce, cévy, nervovou soustavu, činnost štítné žlázy a psychickou vyrovnanost. Nezanedbatelné a velmi významné je působení soli na kůži, skvělé výsledky léčení byly zaznamenány u lupénky, atopických ekzémů, alergií a jiných dermatologických potíží.

Blahodárné účinky na lidský organismus při:

·        problémech dýchacího ústrojí;

         chronické katary nosu i krku

         (rýmy, kašle, dutiny, průdušky,

         nachlazení); astma, zápaly plic,

         alergie

·        dermatologických

         problémech;

          lupénky, ekzémy, alergie, plísně

·        poruchách nervového

         systému;

         neurózy, přepracovanost,

         stavy vyčerpání, stres

·        oslabené imunitě a

         metabolismu;

·        při poruchách krevního oběhu

         a srdeční funkce;

         vysoký krevní tlak, zúžení

         arterií

·        problémech funkce sliznic;

         zápaly,  otoky